Anasayfa » » Google'dan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Logosu

Google'dan Cumhurbaşkanlığı Seçimi Logosu


Google, tr uzantılı sitesinde 2014 Yılı Cumhurbaşkanlığı seçimi için özel bir logo hazırladı. Google'ın bu konuda bir güzellik yapıp yapmayacağını merak ediyordum. Yarında tatil olduğu için 00:00 saatini beklemye başladım. Google logo değişikliği yapacak mıydı acaba?

Saatler 00:09'u gösterdiğinde Google logosunu değiştirdi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırladığı özel logoyu sitesine yerleştirdi.

Yarın hepimiz gidip, Cumhurbaşkanını seçmek için oy kullanacağız.

Hali hazırda 3 aday var. Erdoğan, Demirtaş ve Çatı Aday (!) İhsanoğlu...

Bu üçü arasında seçim yapmak zorunda bırakılıyorsam benim yapacağım bir şey yok.

Cumhurbaşkanını halk seçecek yalanına inanmamı kimse beklemesin. Biz sadece bize gösterilen 3 adaydan birini seçeceğiz. Cumhurbaşkanlığına aday olmak için 40 milletvekili imzası olmalı zorunluluğu kalkmadan halk seçiyor dememiz abesle iştigaldir.

Yine de vatanımıza, milletimize, dinimize ve devletimize hayırlı bir seçim olmasını dilerim.

Google'ın Cumhurbaşkanlığı için hazırladığı logo ise şöyle...


2 yorum:

 1. 40 milletvekili imzası zorunluluğu oldukça tam anlamıyla hakkıyla bir seçim olmayacağı doğrudur. Ancak kazanamayacağını bildiği halde HDP'nin Selahattin Demirtaş'ı aday yapması Türk insanının maymun iştahlı olduğunu gösteriyor. Eğer 40 imza olayı olmasa önüne gelen aday olur. O kadar aday arasından bir seçim yapılabilse bile oy dağımı nasıl olur, seçim kaç turda belli olur... Bunların hepsi sorun. Google'ın logosu da çok yeni bir şey değil hocam. Bu logolara "Doodle" deniyor ve yerel seçimlerde de bu Doodle'ın birebir aynısı yayınlanmıştı dikkat ettiyseniz. Ve böyle günlerde bu tür güzellikler yapan Google bir çağın başlangıcı olan 29 Mayıs İstanbul'un fethinde bir Doodle yayınlamadı. Bu güzelliklerin de altında yatan bir mesaj aramak lazım. Belki de abartıyorumdur...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam Google'ın logosu yeni bir değil elbette. Doodle olduğunu biliyorum ancak ben elimden geldiğince Google'ın, Yandex'in, Youtube'un özel günlerde değiştirdiği logoları logo tasarım kategorisinde yayınlıyorum.

   Ayrıca İstanbul'un fethi için Google'a tepki olarak hazırladığım bir logo vardı ve çok ilgi görmüştü. Sizinle paylaşmak isterim. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   http://www.haberler.com/haber-resimleri/683/google-ye-fetih-tepkisi-3669683_b.jpg

   Sil

Yorum yazarken güzel Türkçe'mizi güzel kullanalım!