Anasayfa » » Karekodlu Wi-fi çözümü hayata geçti

Karekodlu Wi-fi çözümü hayata geçti


Online alışveriş sitesi Sosyal Etiketim, wi-fi şifresinin karekod okutularak görüntülendiği bir sistem geliştirdi. Müşterilerine kablosuz internet bağlantısı sağlayan işletmeler için geliştirilen sistemde, üzerinde karekod ve wi-fi ikonu bulunan özel etiketler kullanılıyor.
Sosyal Etiketim Pazarlama Müdürü Özlem Akgün Tiryaki, karekodlu wi-fi sisteminin kafe, restoran gibi işletmelere kolaylık sağladığını söyleyerek,
"Yoğun zamanlarda ya da self-servis mekanlarda,  müşteriler wi-fi şifresini almakta zorlanıyor. Yabancı turistler için şifreyi öğrenmek daha da zor. Böyle olunca işletme, ücretsiz verdiği bir hizmeti düzgün sunamadığı için prestij kaybediyor." dedi.
Yeni geliştirilen sistemde, işletme sahibi kablosuz modem şifresini her değiştirdiğinde yeni şifreyi sisteme tanıtıyor. Böylece müşteriler akıllı telefonlarıyla karekodu okutarak yeni wi-fi şifresini görüntüleyebiliyor. Hem garsonlar hem de müşteriler için tatsız olan şifre isteme süreci ortadan kalkmış oluyor.


7 yorum:

 1. Sitenizi ilgiyle takip ediyoruz ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz ve sitemize desteklerinizi bekliyoruz. Sinax Sineklik Sistemleri http://www.sinax.com.tr

  YanıtlaSil
 2. sitenizde iletişim sayfası olmadığını bildirmek isterim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük bir tema düzenlemesi yapıyordum. Şuan iletişim sayfası aktiftir.

   Sil
 3. Çok Teşekkürler yazı için bende kullandım kare kodu

  Bilgisayar Ve internet : http://www.teknowebs.net

  YanıtlaSil
 4. Akıllı cihazlar hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor...

  YanıtlaSil
 5. yani helal olsun bunu da yaptılar :)

  YanıtlaSil

Yorum yazarken güzel Türkçe'mizi güzel kullanalım!