Anasayfa » » Blogger İletişim Sayfası Oluşturmak

Blogger İletişim Sayfası Oluşturmak

Blogger kullanıcıları bir iletişim sayfası oluşturmak için blogspot dışı araçlardan faydalanır. Temaya çeşitli kodlar eklerdi yada html iletişim forumları ile olayı kapatırdı. Wordpress'te cantact form isimli eklenti ile bu bir kaç yıl önce aşılmıştı. Nihayet Blogger'da bu konuda bir adım attı ve iletişim formu/iletişim sayfası için bir kolaylık getirdi. Bu kolaylık kısmen oldu diyebiliriz. Çünkü getirilen iletişim formu sidebara yada footera widget olarak ekleniyor.

Biz bu yazımız da bu iletişim widgetini sabit sayfaya nasıl ekleyeceğimizi göreceğiz.

Blogger paneline giriş yapın ve yerleşim sekmesinden gadget ekle diyerek işleme başlayınız.


Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ''Diğer Gadget'lara tıklayarak iletişim Formu yazan widget'i ekleyiniz.İletişim formu bir wigdet olarak ekledik. Şimdi gelelim bu iletişim formunu sabit bir sayfaya eklemeye.Yine yukarıdaki resimde görüldüğü gibi sayfalar sekmesinden yeni sayfa ekle diyerek bir iletişim sayfası oluşturuyoruz.

Daha sonra oluşturduğumuz boş iletişim sayfasının HTML kısmına gelip aşağıdaki kodları ekliyoruz.

<form name='contact-form'><div>Adınız : </div><input class='contact-form-name' id='ContactForm1_contact-form-name' name='name' size='30' type='text' value=''/><div>E-mail : <em>(required)</em></div><input class='contact-form-email' id='ContactForm1_contact-form-email' name='email' size='30' type='text' value=''/><div>Mesajınız: <em>(required)</em></div><textarea class='contact-form-email-message' id='ContactForm1_contact-form-email-message' name='email-message' rows='5'></textarea><p></p><input class='contact-form-button contact-form-button-submit' id='ContactForm1_contact-form-submit' type='button' value='Send'/><div style='text-align: center; max-width: 450px; width: 100%'><p class='contact-form-error-message' id='ContactForm1_contact-form-error-message'></p><p class='contact-form-success-message' id='ContactForm1_contact-form-success-message'></p></div></form>

Yukarıdaki kodlar arasında kırmızı ile belirttiğim kısımları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu oluşturduğumuz sayfayı kaydettikten sonra artık iletişim sayfamız hazırdır.

SRGZ Blog İletişim sayfasını görmek için İletişim Sayfası Örneği'ne tıklayabilirsiniz.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...11 yorum:

 1. yazılan mesajlar nereye geliyor

  YanıtlaSil
 2. ben yapamadım adresi atsam halledermisiniz

  YanıtlaSil
 3. Olmuyor! Form ekleniyor ve görünüyor ama hiç birşey gönderilmiyor.

  YanıtlaSil
 4. Admin Bana bir iletişim msj gonderen olursa e-postama gelmesi için hangi kodun arasına yazmam gerek ki bana ulassin msj ??

  YanıtlaSil
 5. Admin hangi kodun arasına e-postami yazmam gerek bana iletişim yollayan kullanicilari n yazılarını görmemi için

  YanıtlaSil
 6. Admin Bana bir iletişim msj gonderen olursa e-postama gelmesi için hangi kodun arasına yazmam gerek ki bana ulassin msj ??

  YanıtlaSil
 7. selam.ana sayfamda gözüken iletişim kutusunu.iletişim sekmesine nasıl bağlayabilirim.ortada çok yer kaplıyor.sadece iletişim linkine tıklandığında gözüksün istiyorum .teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. Çok teşekkürler.. Sanırım ilk kez bir değişikliği ilk seferde yapabildim :)

  YanıtlaSil

Yorum yazarken güzel Türkçe'mizi güzel kullanalım!