Anasayfa » » Ücretsiz Antivirüs Programları

Ücretsiz Antivirüs ProgramlarıBilgisayarlarımızın güvenliği hususunda bir çok program imdadımıza yetişir. Şahsen ben bu güne kadar nadir olarak antivirüs programı kullanmışımdır çünkü bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratıp , virüsleri tespit edip silme işlemi en asgari olarak 1 saat sürmektedir. Gelen tehditleri durdurması güzeldir ancak bir virüsün girmesi demek mutlaka açığın olduğunu gösterir. Bu sebepten ben bilgisayarıma virüs girdiği takdirde yedeklerim dahilinde format atma işlemini tercih ediyorum. Format işlemi windows 7 işletim sistemi için en fazla  30 dakikadır. Yine de ücretsiz olarak sunulan antivirüs programlarını kullanmak isteyenler için derlediğim listeye göz atmalısınız.

İnternette ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleşen ve kullanımı tamamen yasal ürünleri paylaşıyorum.

Ücretli antivirüs yazılımlarından hiçbir eksiği bulunmayan avast! Free Antivirus 6 eskisi gibi sistemi her tür tehditten ücretsiz olarak korumaya devam ediyor.

Özellikleri

 Ücretsiz kullanım.
 Grafiksel Türkçe arayüz.
 Gerçek zamanlı koruma.
AutoSandbox ile şüpheli uygulamaları sanal ortamda çalıştırma.
İnternet sitelerini tarama.
Ücretsiz, sistem kaynaklarını hiç zorlamayan, varlığını kurulumundan sonra hemen unutturan ve bunların yanında her türlü güncel virüs veya zararlı yazılıma karşı bilgisayarınızı ve bilgilerinizi koruyabilen Panda Cloud Antivirus alternatif bir güvenlik çözümü sunuyor.

Ücretsiz antivirüs yazılımları arasında saygın bir yere sahip olan Avira Free Antivirus, bilgisayarınızı her an tehlikeli yazılımlardan korur.

Özellikleri

Virüslere, trojanlara ve solucanlara karşı koruma sağlar. (anti-virus)
Reklam ve casus yazılımlara karşı koruma sağlar. (anti-adware & anti-spyware)
Güvenlik yazılımlarınızı pasif durumda bırakarak sisteme sızan yazılımları engeller. (anti-rootkit)
Tek tıklamayla tüm virüsleri temizleme.
Netbooklar için az pil harcayan özel kullanım.
Kişisel bilgisayarınıza zarar veren yazılımlara karşı korumakla kalmaz hataları onarır.
Sadece 2 tıklamayla ekspress kurulum.
Buradan İndirebilirsiniz.


Güçlü ve ücretsiz bir antivirüs yazılımı olan AVG Anti-Virus Free Edition, gelişmiş güvenlik seçenekleri ile bilgisayarınızı ve kişisel bilgilerinizi koruma altına alıyor.


Buradan İndirebilirsiniz.Microsoft'un virüs, casus yazılım gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı geliştirdiği Microsoft Security Essentials, Türkçe ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor.Buradan İndirebilirsiniz.1 yorum:

  1. Ücretsiz yazılımların tam koruma sağladığını düşünmüyorum -birçok kişi gibi-. Ama tabi ki kullanıyorum.
    Rutin aralıklarla format atıp bilgisayarımın performansını ve olası virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımları bilgisayarımdan temizliyorum.

    Yazınız için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorum yazarken güzel Türkçe'mizi güzel kullanalım!